Nazwiska w skali szarości Michael Sonnenshein Nowy dyrektor generalny

Dyrektor zarządzający Grayscale, Michael Sonnenshein, został mianowany nowym dyrektorem generalnym (CEO) firmy.

Sonnenstein obejmie stanowisko po dotychczasowym dyrektorze generalnym, Barrym Silbercie, który przejmie kierownictwo nad spółką Bitcoin Bank dominującą, Digital Currency Group.

Nowa nominacja nastąpiła pod nazwą Grayscale i ujawniła, że posiada ona obecnie ponad 3% udziałów w istniejącym Bitcoin.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Michael Sonnenshein z Grayscale został nowym dyrektorem generalnym firmy, po tym jak spędził nieco ponad trzy lata jako jej dyrektor zarządzający.

Grayscale ogłosiła, że Michael Sonnenshein został nowym dyrektorem generalnym firmy, po tym jak spędził nieco ponad trzy lata na stanowisku dyrektora zarządzającego. Nominacja ta jest następstwem decyzji Barry’ego Silberta, obecnie pełniącego funkcję dyrektora generalnego firmy, o objęciu kierownictwa nad Digital Currency Group, spółką dominującą Grayscale.

Wpływ firmy Sonnenshein na Grayscale

Jako dyrektor zarządzający, Sonnenshein nadzorował rozwój swojej oferty produktowej od jednego funduszu do dziesięciu obecnie. Jednocześnie ponad trzydziestokrotnie wzrosła wartość aktywów firmy, które nie są zarządzane (AUM). AUM wzrosło z 60 mln dolarów w 2013 roku do ponad 20 mld dolarów w grudniu 2020 roku.

Według Silberta, zarządzanie Grayscale w Sonnenshein doprowadziło do zebrania przez firmę „światowej klasy zespołu wywodzącego się z najlepszych instytucji finansowych“. Jego wpływy umożliwiły jej również pozyskanie kapitału od czołowych nazwisk w społeczności inwestycyjnej. Co więcej, nawiązał współpracę partnerską i wzbudził entuzjazm w następnym pokoleniu liderów kryptokurrency.

Teraz u steru

Sonnenshein jest teraz odpowiedzialny za wyznaczanie kierunku Grayscale na przyszłość. Po pierwsze, wiąże się to z rozszerzeniem dostępu do kryptokursztynu dla klientów, którzy są coraz bardziej zainteresowani inwestowaniem w przestrzeń kosmiczną. Sonnenshein będzie nadzorował zwiększanie zasobów ludzkich i operacyjnych firmy. Firma spodziewa się m.in. podwojenia liczby pracowników w tym roku. Ponadto, planuje wprowadzić na rynek kilka nowych produktów inwestycyjnych związanych z kryptokurrency.

Grayscale pobiło rekordy w ubiegłym roku. Na przykład, AUM firmy wzrosło z 2 mld dolarów do 20 mld dolarów w grudniu 2020 roku. Dzięki temu firma jest jednym z najszybciej rozwijających się menedżerów aktywów w historii.

Sonnenshein ma doświadczenie i umiejętności, aby zarządzać jeszcze większym wzrostem. Dołączył do Grayscale w 2014 roku po pracy w JPMorgan, Barclays i Bank of America. Początkowo pracował w Grayscale jako account executive. Wkrótce jednak Grayscale awansował go na stanowisko dyrektora ds. sprzedaży i rozwoju biznesu.

Klub 3%

Nowa nominacja przychodzi jak Grayscale ujawnia, że nabył 3% całkowitej ilości Bitcoin (BTC) w obiegu. Przejęcia te, w dużej mierze wynikające z zainteresowania klientów instytucjonalnych, są postrzegane jako siła napędowa ostatniego rajdu kryptokurrency. Wychodząc z założenia, że zainteresowanie to będzie kontynuowane, Grayscale przygotowuje się do wynikającego z tego skoku.